PL EN DE

Żeglarskie plany i podsumowania na wizji

Tegoroczny sezon żeglarski przechodzi do historii, a w pełni jesieni najwyższa pora na podsumowania. Minione miesiące były bowiem szczególne dla Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego, o czym można się przekonać również w programach telewizyjnych.

Jeszcze w październiku na Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim gościły kamery TVN Meteo. Spotkanie przy okazji 66. Regat Jesiennych na Jeziorze Dąbie i Wyścigu o Błękitną Wstęgę było jedną z pierwszych okazji do porozmawiania o tym co w 2014 roku wydarzyło się na wodach Pomorza Zachodniego. – Widać co raz więcej żeglarzy niemieckich, szwedzkich, ale co ciekawe także Holendrów, którzy zainteresowali się naszym regionem – mówi prezes Związku Portów i Przystani Jachtowych Zbigniew Jagniątkowski. – To był bardzo dobry sezon dla Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego – dodaje.

>>> Zobacz podumowanie sezonu w MAGAZYNIE ŻEGLARSKIM W TVN METEO <<<

Ze wstępnych danych statystycznych wynika, że tego roku Zachodniopomorski Szlak Żeglarski odwiedziło ponad trzydzieści procent więcej wodniaków niż w poprzednim sezonie. To wynik, który cieszy nie tylko władze miast, ale daje powody do radości mieszkańcom Pomorza Zachodniego. – Gminy są dumne ze swoich przystani, ale co najważniejsze również odnoszą wymierne korzyści finansowe dzięki ich funkcjonowaniu. Dzięki rozwojowi turystyki wodnej powstają miejsca pracy dla mieszkańców regionu – podsumowuje Jagniątkowski.

Sukces i coraz większa rozpoznawalność Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego w kraju i zagranicą pozwala myśleć o kolejnych etapach rozwoju regionu na bazie szeroko rozumianej turystyki wodnej, a nawet przemysłu jachtowego. Strefy Otoczenia Przystani czy projekt Zachodniopomorskiej Doliny Jachtowej to główne plany na jeszcze większe zdynamizowanie rozwoju Pomorza Zachodniego. O tym Zbigniew Jagniątkowski mówił m.in. w Galaktyce Telewizji Pomerania.


>>> O Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim w Galaktyce Pomerania <<<

Miniony sezon był pierwszym, w którym wodniacy mogli niemal w pełni korzystać z dobrodziejstw Szlaku Żeglarskiego. Tylko w tym roku do użytku oddano nowe przystanie jachtowe w Stepnicy, Wolinie, Dziwnowie czy Nowym Warpnie. Nadal czekamy jedynie na otwarcie szczecińskiej mariny, na wyspie Grodzkiej. Wyraźne efekty daje program promocji Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego, bowiem zainteresowanie siecią marin Pomorza Zachodniego rośnie z każdym miesiącem. Szlak jest na jezykach mediów i żeglarzy, nie tylko w Polsce. Zachodniopomorskie zyskało miano najdynamiczniej rozwijającego się regionu żeglarskiego w naszym kraju.

- Patrząc na wskaźniki jakie udało nam się uzyskać w tym roku można śmiało stwierdzić, że możemy z optymizmem spoglądać w przyszłość. Jestem przekonany, że idea Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego będzie się rozwijać - stwierdził na antenie TVP Szczecin, prezes Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Waldemar Miśko.


>>> Produkt w iście europejskim stylu" na antenie Telewizji Polskiej Szczecin <<<

geschrieben von:Marta Dębek

Hinterlasse einen Kommentar