PL EN DE

Załoga Pomorza Zachodniego z pucharem

Na wodach Dąbia Małego odbył się ostatni etap III edycji Szczecińskiej Ligi Regatowej. Najlepszą załogą regat okazał się zespół BFC Sailing Team, który tym samym przypieczętował zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Ligi.

Na akwenie panowały idealne warunki do żeglugi, a rywalizacja była naprawdę zacięta. Przed ostatnimi regatami, każda załoga mogła jeszcze sięgnąć po główne trofeum. Zespół BFC, żeglujący na jachcie „Pomorze Zachodnie”, wykazał się jednak najbardziej równą żeglugą, dzięki czemu to ostatecznie on odebrał przechodni puchar Szczecińskiej Ligi Regatowej.

Zwycięzcy żeglowali w składzie: Marek Milc, Robert Stankiewicz, Krzysztof Tas, Michał Lichwała, Michał Ława oraz Aleksander Waszkiewicz jako sternik. Drugie miejsce zdobył zespół Deloitte Adventure Team, który żeglował na jachcie „Szczecin 2050” z Łukaszem Żuchowskim za sterem, a trzecie PKO Leasing Sailing Team na jachcie „Subaru” prowadzonym przez Krzysztofa Rączkę. Kolejne miejsca zajęły ekipy Bilfinger Mars Offshore oraz EOL Kancelaria Doradztwa Podatkowego.

Na zakończenie rywalizacji odbył się wyścig specjalny, na który zaproszono gości specjalnych oraz partnerów regat. Tym razem najlepsza okazała się załoga Deloitte z kapitanem Krzysztofem Wojtowiczem.

Liga składała się z czterech regat rozgrywanych co dwa tygodnie od połowy września do połowy października. Zwycięzcami poprzednich edycji były załogi Deloitte Adventure Team oraz EOL Kancelaria Doradztwa Podatkowego. Regaty organizowane były przez PMTevents przy współpracy z Yacht Klubem Polski Szczecin i Marina’Club w Szczecinie oraz Polish Match Tour. Partnerami Ligi byli: Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów Urzędu Marszałkowskiego, Północna Izba Gospodarcza, Deloitte, Zachodniopomorski Szlak Żeglarski, Magazyn Prestiż i portal szczecinbiznes.pl.

geschrieben von:Marta Dębek

Hinterlasse einen Kommentar