PL EN DE
  • Home  /
  • Aktualne   /
  • O Pomorzu Zachodnim głośno w centrum Polski
O Pomorzu Zachodnim głośno w centrum Polski Prezentacja Prezesa ZPiPJ Vollbild-Ansicht aktivieren

O Pomorzu Zachodnim głośno w centrum Polski

Pierwszego dnia łódzkich Targów Żeglarstwa i Sportów Wodnych BOATSHOW środowiska żeglarskie z całej Polski mogły poznać bliżej walory Pomorza Zachodniego. Prezentację regionu poprowadził prezes Związku Portów i Przystani Jachtowych Zbigniew Jagniątkowski.

Zgodnie z zapowiedziami, na scenie głównej XVI Targów Żeglarstwa i Sportów Wodnych BOATSHOW, odbyła się multimedialna prezentacja portów i przystani jachtowych Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego. Tym razem z żeglarskimi atutami Pomorza Zachodniego mięli okazję zapoznać się goście i wystawcy targów w Łodzi, które tej jesieni zgromadziły blisko 200 przedstawicieli branży jachtowej.

Prezentacja multimedialna Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego skupiła wokół targowej sceny wielu odwiedzających. Nie zabrakło przedstawicieli klubów żeglarskich z całej Polski, dziennikarzy oraz reprezentantów przemysłu jachtowego. - Zbudowaliśmy unikalną sieć przystani jachtowych, której zazdrości nam cała Polska - zachwalał Pomorze Zachodnie, prezes Związku Portów i Przystani Jachtowych Zbigniew Jagniątkowski.

- W naszych marinach gościliśmy w tym roku ponad trzydzieści procent więcej żeglarzy niż w ubiegłym sezonie. Jestem przekonany, że Zachodniopomorski Szlak Żeglarski z roku na rok będzie jeszcze bardziej popularny. Mamy pasję i zapał do pracy. Nie boimy się nowych wyzwań, bo pokazaliśmy, że potrafimy zrobić w naszym regionie wielkie rzeczy - kontynuował Jagniątkowski.

Tylko pierwszego dnia stoisko Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego w Łodzi odwiedziło kilkaset osób. Wszyscy zainteresowani mają tu okazję pozyskać niezbędną wiedzę przed planowanymi rejsami na Pomorzu Zachodnim. Jak mówią przedstawiciele Związku Portów i Przystani Jachtowych, szczególnie cieszą pozytywne wspomnienia z zakończonych juz wypraw. - Nie brakuje takich wizyt. Wodniacy, którzy już nas odwiedzili ponownie chcą przypływać na Pomorze Zachodnie. To najlepszy dowód na to, że Zachodniopomorski Szlak Żeglarski spełnia ich oczekiwania - kończy Zbigniew Jagniątkowski.

W Łodzi nie zabrakło także innych przedstawicieli Pomorza Zachodniego. Swoje stoisko ma tutaj m.in. Gmina Stepnica, a Regaty Baltic Polonez Cup skutecznie promuje organizator tej imprezy Krzysztof Krygier.Galeria zdjęć

geschrieben von:Marta Dębek

In Verbindung stehende Artikel

Hinterlasse einen Kommentar