PL EN DE
  • Home  /
  • Aktualne   /
  • Czyste plaże Mrzeżynie i Drźwirzynie

Czyste plaże Mrzeżynie i Drźwirzynie

W niedzielę wolontariusze Błękitnego Patrolu WWF Polska zorganizowali projekt pn. Czysta Plaża, którego głównym celem było sprzątniecie zbędnych przedmiotów z plaży w Mrzeżynie i Dźwirzynie.

W projekcie, poza wolontariuszami WWF Polska udział wzięli mieszkańcy gminy Trzebiatów i gminy Kołobrzeg. Pierwsza grupa zaczęła sprzątanie od Mrzeżyna na wysokości jednostki wojskowej w stronę wschodnią, druga zaś z Kołobrzegu w kierunku zachodnim. - Oczyściliśmy ponad 20 kilometrów plaży. Wspólnymi siłami uzbieraliśmy ponad piętnaście, sto dwudziestolitrowych worków śmieci, które zostaną odebrane przez Urząd Morski. Zbieraliśmy również puszki aluminiowe, które zostaną oddane na skup złomu, a pieniądze zasilą akcję Ratujtygrysy.pl – mówi Jarosław Kozłow, wolontariusz Błękitnego Patrolu WWF Polska.

Po zakończonym sprzątaniu obie grupy spotkały się w Dźwirzynie, gdzie firma "Rojan" z Kołobrzegu uraczyła uczestników grillowaną kiełbaską i kaszanką. Z kolei sołtys Dźwirzyna udostępnił miejsce na terenie ośrodka sportu i rekreacji. Warto wspomnieć, że wolontariusze pomogli zranionej mewie srebrzystej, która leżała w wodzie i nie mogła się ruszać. Mewa trafiła już do schroniska "Reks" w Kołobrzegu, gdzie zostanie przetrzymana aż wyzdrowieje. "Czysta Plaża" to pierwszy projekt w naszym regionie. Organizatorzy akcji planują już kolejne edycje.

geschrieben von:Marta Dębek

Hinterlasse einen Kommentar